Euroopa Liit sellel nädalal: 17. – 23. veebruar 2020

veebruar 17th, 2020
EL-i rahastatud inimese sarnane robot QTrobot aitab autistlikel lastel paremini suhelda ja õppida sotsiaalseid oskusi. Foto © Euroopa Liit

Neljapäeval, 20. veebruaril toimub Brüsselis erakorraline Euroopa Ülemkogu, kus riigijuhid proovivad leida üksmeelt liidu järgmise seitsme aasta eelarves.

Kolmapäeval esitleb Euroopa Liidu komisjon uut digipaketti, millega soovitakse arendada tehisintellekti, tõhustada isikustamata andmete säilitamist ja kasutamist ning rakendada digitehnoloogia võimalusi näiteks keskkonnakaitses, ettevõtluses ja julgeolekus.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 10. – 16. veebruar 2020

veebruar 10th, 2020

Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel jätkab sellel nädalal konsultatsioone ELi riigipeade või valitsusjuhtidega, et saavutada kokkulepe ELi järgmises mitmeaastase finantsraamistikus (2021–2027). Michel plaanib kompromissettepaneku esitada nädala lõpuks, et seda ametlikult arutada Euroopa Ülemkogu 20. veebruari erakorralisel istungil. Euroopa Parlament arutab finantsraamistikku praeguse ajakava järgi 12. veebruaril.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 3. – 9. veebruar 2020

veebruar 3rd, 2020
Michel Barnier, visiidil Ühendkuningriigis, Belfasti ülikoolis 27/1/2020. Foto: Mark Marlow/AFP

Ka sel nädalal, peale Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust, jätkub töö Brexitiga. Täna, 3. veebruaril tutvustab Euroopa Komisjon mandaadi kavandit läbirääkimisteks Ühendkuningriigiga. Läbirääkimised saaksid alata märtsis, kui mandaat on saanud heakskiidu 25. veebruari üldasjade nõukogus. Sel nädalal esitleb Euroopa Komisjon ka uut vaatenurka Euroopa Liidu laienemisläbirääkimistele, mis peaks teed sillutama liitumiskõneluste alustamiseks Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga Zagrebi tippkohtumisel selle aasta mais.

Read the full entry

Väljahüpe

jaanuar 31st, 2020

Tõlkija Erkki Sivonen, ERR Newsi endine peatoimetaja

Aastal 2012 otsustasin teha elu­muudatuse, sest lapsed olid juba suured ja said omal käel hakka­ma. Oli valida, kas kolida vabakut­selise filoloogina Hiiumaale, tõmmata villane kampsun selga ja kasvatada habe ette, või panna end proovile erialasel tööl Londonis. Otsustasin esialgu Londoni, žile­titerade ja triiksärgi kasuks, sest see tundus pikem väljahüpe mugavustsoonist. Triik­särgi teema selgus varsti olevat fantaasia: suurem jagu rahvast, kui just pankurid välja arvata, käib ka Londonis tööl nõnda, kuidas tuju tuleb, uljamad väntavad talv läbi jalg­rattaga ja toimetavad kontoris, lühikesed püksid jalas.

Read the full entry

Mida toob kaasa Brexit?

jaanuar 30th, 2020

Alates 1. veebruarist on Euroopa Liidus 27 riiki. Välisministeeriumi Euroopa osakonna nõunik Karin Rannu kinnitab, et üleöö ei muutu midagi.

Mida peaks seoses Brexitiga arvestama tava­line eestlane?

Käesoleva aasta lõpuni ei muutu midagi. Kogu senine suhtluskord ja reeglistik kehtivad edasi aasta lõpuni nii kodanike kui ka ettevõtete jaoks. Ehk siis kõik meie kodanikud saavad Ühendkuningriiki (ÜK) senistel alustel endiselt vabalt reisida.

Read the full entry