Euroopa Liit sellel nädalal: 21.–27. juuni

juuni 21st, 2021

Selle nädala neljapäeval ja reedel (24.–25. juuni) koguneb Euroopa Ülemkogu, et lahata COVID-19 pandeemia seisu ja reisipiiranguid, majanduse taastamist, rännet ning suhteid Venemaa ja Türgiga. Euroopa Parlament plaanib kiita heaks Euroopa kliimaseaduse ja mitu regionaalarengu rahastut.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 14. – 20. juuni

juuni 14th, 2021

Sel nädalal toimuvate ELi ning Kanada ja USA tippkohtumiste keskmes on COVID-19 pandeemia, kliimapoliitika ning majandusküsimused. 15. juunil toimub Eestis virtuaalüritus „Uus Euroopa Bauhaus“. 17. juuni Ida-Virumaa Arengukonverentsil osaleb ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, et rääkida ELi rohepöördest.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 7.–13. juuni

juuni 7th, 2021

Euroopa Parlamendi täiskogul hääletatakse ELi COVIDi digitõendi üle. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb nädala lõpus toimuval G7 tippkohtumisel, kus arutatakse COVID-19 pandeemia arenguid, kliimaküsimusi ning suhteid Venemaa ja Valgevenega. Lisaks kiidetakse heaks rahvusvahelistele ettevõtetele kehtestatav ülemaailmne 15% tulumaksumiinimum.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 31. mai–6. juuni

mai 31st, 2021

Homme, 1. juunil avatakse ELi COVID-19 tõendi digivärav, mis võimaldab tõendite liikmesriikide vahelist tunnustamist. Euroopa Komisjon avaldab oma sellekevadised majandussuunised liikmesriikidele, tutvustab Euroopa digitaalse identiteedi (EUid) algatust ja strateegiat Schengeni ala paremaks toimimiseks. Neljapäeval ja reedel (3.–4. juuni) korraldab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee kodanikualgatuse päeva konverentsi, mis keskendub osalusdemokraatiale ning millel osaleb ka Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 24. mai–30. mai

mai 24th, 2021
Ursula von der Leyen, Charles Michel

Täna ja homme toimuval ülemkogu erakorralisel kohtumisel plaanib EL peale eilset lennuintsidenti karmistada sanktsioone Valgevene suhtes. Arutatakse ka COVID-19 pandeemia olukorda ning suhteid Venemaa ja Ühendkuningriigiga. Euroopa Komisjon teeb ettepaneku uuendada väärinfo levikuga võitlemiseks loodud käitumisjuhendit. Euroopa Parlamendis peetakse kolmepoolseid läbirääkimisi ELi põllumajanduspoliitika reformi üle.

Read the full entry