Euroopa Liit sellel nädalal: 18. oktoober – 24. oktoober 2021

oktoober 18th, 2021

Teisipäeval tutvustab Euroopa Komisjon ettepanekuid liikmesriikide eelarvedistsipliini põhimõtteid reguleeriva stabiilsuse ja kasvu pakti uuendamiseks. Eelarvereeglite ülevaatuse põhjuseks on COVID-19 pandeemia ja selle sotsiaalmajanduslikud tagajärjed, mis on avaliku sektori kulutusi ootamatult suurendanud. Teiseks antakse ülevaade komisjoni 2022. aasta tööprogrammist ning järgmise aasta seadusalgatuste plaanidest. Uuendusena asutakse seadusloomes kasutama regulatsioonide arvukust piiravat põhimõtet, mille järgi peaks poliitikavaldkonnas uue regulatsiooni kehtestamisele järgnema mõne vana regulatsiooni kehtetuks tunnistamine. Peale selle annab komisjon ülevaate ELi laienemispoliitika arengutest ning avaldab reformisoovitused Lääne-Balkani riikidele.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 11. oktoober – 17. oktoober 2021

oktoober 11th, 2021

Kolmapäeval, 13. oktoobril tutvustab Euroopa Komisjon soovitusi ja meetmeid energiahindade tõusu mõju leevendamiseks. Teiseks avaldatakse teatis Arktika kohta, mis sisaldab rea ettepanekuid selle regiooni jätkusuutliku arengu tagamiseks. Ka teeb komisjon ettepaneku kuulutada aasta 2022 Euroopa noorte aastaks, et toetada COVID-19 pandeemia käigus kannatanud ELi noorte tööalaseid ja sotsiaalseid arenguvõimalusi. Teisipäeval leiab Kiievis aset ELi-Ukraina tippkohtumine.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 4. oktoober – 10. oktoober 2021

oktoober 4th, 2021
Ursula von der Leyen,

Täna õhtul tuleb Eestisse visiidile Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Visiit leiab aset Eesti taastekava NextGenerationEU heakskiitmise puhul. Homme, 5. oktoobril kohtub komisjoni president peaminister Kaja Kallasega ning avab Eesti taastekava teemalise seminari „Kriisist välja tugevamana“, mille korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Riigikantselei ja Rahandusministeerium. Seminari saab internetis jälgida siin.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 27. september – 3. oktoober 2021

september 27th, 2021

Teisipäeval, 28. septembril toimub  Narvas kliimasõbralikule majandusele ülemineku seminar, mille ekspertide arutelu keskendub rohelise ülemineku väljakutsetele ja lahendustele. Samal ajal jätkuvad Euroopa tuleviku teemalised arutelud. Kolmapäeval, 29. septembril arutlevad festivalil Tallinn Music Week Euroopa tuleviku üle pealinna erakondade valimisnimekirjade esinumbrid, teadus- ja kultuuriinimesed ning noored.

Read the full entry

Elektri hind, rohepööre ja ETS

september 22nd, 2021

Kõrge elektri hind on Eesti aruteludes viimasel ajal pöördunud üllatavalt tihti rohepöörde ja ETSi (ELi heitkogustega kauplemise süsteem) vastu. Tasub vaadata laiemat pilti ja struktuurseid põhjusi hinnatõusu taga. See võimaldaks sisuliselt arutada ka võimalike lahenduste üle. EL kliimapoliitika ja ETS ei ole kõrge elektrihinna peamine põhjus, see tähendab, et madalam ETSi hind veidi aitaks aga kõrgemate elektriarvete teemat kindlasti ei lahendaks.

Read the full entry