Euroopa Liit sellel nädalal: 25. – 31. märts 2019

märts 25th, 2019

© AP Images / Euroopa Liit – EP

Sellel teisipäeval arutab ja hääletab Euroopa Parlament autoriõiguste direktiivi üle, mis  reguleerib autoriõiguste kaitset internetis, millega tugevdatakse Euroopa autorite ja esitajate positsiooni digikeskkonnas. Juhul kui parlament ja ka nõukogu direktiivi toetavad, on liikmesriikidel aega 24 kuud, et uued normid siseriiklikesse õigusaktidesse üle võtta.

Eelmisel nädalal otsustasid EL riigijuhid anda Suurbritanniale lisaaega Brexitiks. Laual on mitmeid variante. Mida tooks kaasa leppeta Brexit ja mida leppega Brexit, sellest kirjutab ELi Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier värskes Diplomaatias. Esmaspäeval, 25. märtsil, selgitab  Euroopa Komisjon millised ettevalmistused on Euroopa Liit teinud brittide leppeta lahkumiseks.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 18.–24. märts 2019

märts 18th, 2019

Selle nädala neljapäeval ja reedel (21.-22. märts) kohtuvad ELi riigijuhid Brüsselis, et muu hulgas otsustada Ühendkuningriigi lahkumise edasilükkamine. Selleks on vaja kõigi 27 liikmesriigi nõusolekut.

18.–22. märtsil tähistatakse Eestis esimest korda üleeuroopalist meediapädevuse nädalat „Enne mõtlen, siis jagan“. Nädala eesmärk on õpetada inimesi kriitiliselt analüüsima erinevates meediakanalites esitatavat sisu ning ära tundma valeuudiseid ja väärinfot. Üritusi toimub üle Eesti. #EuMediaLiteracyWeek

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 11. – 17. märts 2019

märts 11th, 2019

Sellel nädalal ootame arengut Brexiti saagas – nii Ühendkuningriigi kui Euroopa parlamendis toimuvad olulised arutelud ja hääletused Brexiti üle.

Üritused Eestis

Neljapäeval, 14. märtsil kell 16.30 toimub Tartus Tasku keskuses aruteluõhtu teemal “Kuidas ühendada Tartu paremini Euroopaga?”. Selleks, et kõik Euroopa piirkonnad saaksid koos areneda, on oluline, et nad oleksid omavahel hästi ühendatud. Aga kuidas seda teha ja kuidas saab kaasa aidata EL? Tegemist on kuuenda üritusega sarjast „EL – koos oleme kaitstud” ja sellele on võimalik registreeruda siin.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 4. – 10. märts 2019

märts 4th, 2019

Eesti kodanikud on oma hääle andnud ja Riigikogu on valitud. Ootame huviga uut valitsust ja koalitsioonikokkulepet.

Euroopa Liidus liiguvad asjad omasoodu. Justiits- ja siseküsimuste nõukogu ning Euroopa Komisjoni laual on taas rändeteemaatika ning Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjon hääletab kellakeeramise lõpetamise üle. Vaata täpsemalt allpool.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 25. veebruar – 3. märts 2019

veebruar 25th, 2019

Kui Eestis on sellel nädalal tähelepanu keskpunktis 3. märtsi Riigikogu valimised, siis Euroopa Liidus hoitakse silma peal ELi ja Araabia Liiga tippkohtumisel Egiptuses. Kuigi kohal on ka Suurbritannia peaminister May ning kuluaarides räägitakse kindlasti Brexitist, siis tippkohtumise peamine teema on siiski ühised väljakutsed nagu ränne ja kliimasoojenemine.

Brüsselist ootame kolmapäeval, 27. veebruaril Euroopa Komisjoni hinnangut Eesti majandusele ja sotsiaalsele olukorrale ning ettepanekuid, kuhu Eesti võiks investeerida ELi vahendeid uuel eelarveperioodil.

Read the full entry