Euroopa edasine rütm järgmise põlvkonna jaoks

juuli 31st, 2020

Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni ja energeetikavoliniku Kadri Simsoni ühine arvamusartikkel

© Euroopa Liit

Ajalugu tavaliselt ei kordu, kuid Euroopa puhul kulgeb see rütmis. Või vähemalt nii oli see tavaliselt.

Seistes silmitsi viirusega, mis on nõudnud elusid ja jätnud ilma elatisest kogu maailmas, ei andnud Euroopa järele vanadele instinktidele ega taasavanud vaevu tervenenud haavasid, mis saadi finantskriisist kümme aastat tagasi. Selle asemel otsustasime üksteist toetada ja investeerida ühisesse tulevikku.

Seepärast võime öelda, et 27 liikmesriigi juhtide eelmisel nädalal tehtud otsus kiita heaks Euroopa Komisjoni majanduse taaskäivitamise ettepanek oli ajalooline.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 20. juuli – 23. august 2020

juuli 20th, 2020
© Euroopa Liit

Enne pikemat suvepuhkust kohtuvad sellel nädalal veel Euroopa Liidu põllumajandusministrid ning Euroopa Komisjon tutvustab uut julgeolekuliidu strateegiat, et paremini võidelda laste seksuaalse kuritarvitamise, narkootikumide ning tulirelvade salakaubaveo vastu.

Järgmine nädala eelvaade jõuab teieni taas augusti viimasel nädalal. Meie kohtume teiega aga 14.–15. augustil Arvamusfestivalil Paides.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 13. – 19. juuli 2020

juuli 13th, 2020
© Euroopa Liit

Sellel nädalal, 17.-18. juulil, toimub Euroopa Ülemkogu kohtumine, et leppida kokku uues Euroopa Liidu pikaajalises eelarves (2021–2027) ning COVID-19 kriisist kannata saanud majanduse taastamise rahastus Next Generation EU. Euroopa Komisjon tutvustab kolmapäeval pettustevastast maksustamispaketti.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 6. – 12. juuli 2020

juuli 6th, 2020
copyright Euroopa Liit

Sellel nädalal tutvustab Euroopa Komisjon energiasüsteemide ühildamise strateegiat, et toetada Euroopa majanduse muutumist kliimaneutraalseks. Selle üks osa on pühendatud vesiniku kasutamise võimaluste uurimisele ja arendamisele. Lisaks tutvustab komisjon sellel nädalal suvist majandusprognoosi ning Euroopa Parlament arutab oma täiskogu istungil muu hulgas rahapesu tõkestamist, kaugsõiduautojuhtide töötingimusi ning inimõiguste olukorda maailmas. Eurogrupp valib endale uue presidendi.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 29. juuni – 5. juuli 2020

juuni 29th, 2020

Aitäh Horvaatiale ja edu Saksamaale, kellest saab kolmapäeval järgmiseks pooleks aastaks Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja #EU2020DE. Saksamaa väljakutsed eesistumise ajal on COVID-19 kriisist väljumine, kokkuleppele jõudmine ELi pikaajalises eelarves, tulevikusuhted Ühendkuningriigiga ning Euroopa Liidule olulised teemad nagu kliima ja digitaalne areng. Vaata lähemalt: https://www.eu2020.de.

Sellel nädalal esitleb Euroopa Komisjon ka oma ettepanekuid tööjõuturu olukorra parandamiseks ning toimub Euroopa Liidu ja Lõuna-Korea liidrite tippkohtumine. 1. juulist avab Euroopa Liit piirid esimestele kolmandate riikide kodanikele, kes võivad koroonakriisi järgselt ELi siseneda.

Read the full entry