Euroopa Liit sellel nädalal: 17. mai–23. mai

mai 17th, 2021

Sel nädalal esitleb Euroopa Komisjon oma teatist ettevõtete maksustamisest 21. sajandil. ELi institutsioonid püüavad kokku leppida rohelise digitõendi detailides ning Euroopa Parlament kinnitab õiglase ülemineku fondi ning mitmed rahastamisprogrammid aastateks 2021–2027. Nädala keskel korraldab E-riigi Akadeemia kolmepäevase e-valitsemisele ja muudele digiteemadele keskenduva konverentsi, kus osalevad ka Euroopa Komisjoni rahvusvahelise partnerluse volinik Jutta Urpilainen ja president Ursula von der Leyeni diginõunik Anthony Whelan.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 10. mai–16. mai

mai 10th, 2021

Täna, 10. mail kell 12.00–14.15 korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus veebiseminari „Mida on Euroopal koroonakriisist õppida“, kus osalevad teiste hulgas peaminister Kaja Kallas ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson. Seminariga tähistatakse Euroopa päeva ja avatakse Euroopa tuleviku konverentsi arutelu Eestis. Lisainfo ja videolink siin. Euroopa Komisjon esitleb sel nädalal nullsaaste tegevuskava ja ELi sinise majanduse algatust.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 3.–9. mai

mai 3rd, 2021

7.–9. mail tähistame Euroopa päeva põneva orienteerumismänguga Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus. Euroopa päev, 9. mai on tänavu ühtlasi emadepäev, mille puhul kaunistavad Tallinna ja mitme teise Eesti linna keskväljakut ELi ja Eesti lipu värvides lillevaip. Lisainfo orienteerumismängu ja lillevaipade kohta on siin. Sel nädalal tutvustab Euroopa Komisjon uuendatud tööstusstrateegiat ning ELi COVID-19 ravimite strateegiat. Nädala lõpus toimub ELi tippkohtumine Portos, mille peateemadeks on sotsiaalõiguste samba strateegia ning COVID-19 pandeemia.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 26. aprill–2. mai

aprill 26th, 2021

Sel nädalal täitub 17 aastat Eesti liitumisest Euroopa Liiduga. Euroopa Komisjoni päevakorras on parema õigusloome algatus ning kolmandate riikide kodanike tagasipöördumist toetav strateegia. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb Euroopa Parlamendi täiskogu istungitel, kus arutatakse Ühendkuningriigi lahkumislepingu jõustamist, ELi ja Türgi suhteid ning Euroopa Ülemkogu kohtumise järelkajasid.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 19.–25. aprill

aprill 19th, 2021

Täna lõunal avaneb Euroopa tuleviku konverentsi veebiplatvorm, kus igaüks saab kaasa rääkida ELi tuleviku teemadel. Homme, 20 aprillil plaanivad Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu läbirääkijad kokku leppida ELi kliimaseaduses, mis muudaks 2050. aasta kliimaneutraalsuse eesmärgi õiguslikult siduvaks. Samuti tuleb Euroopa Komisjon välja algatustega paremaks rahaliste vahendite suunamiseks Euroopa rohelisse kokkuleppesse ning tehisintellekti arendamiseks ELis.

Read the full entry