Euroopa Liit sellel nädalal: 20.–26. jaanuar 2020

jaanuar 20th, 2020

Sellel nädalal on Euroopa Liidu liidrid, sealhulgas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Eesti peaminister Jüri Ratas, Maailma Majandusfoorumil Davosis, Euroopa Parlamendi komisjonid teevad ettevalmistusi Brexiti hääletuseks 29. jaanuari täiskogul ja Euroopa Komisjon tutvustab oma nägemust Euroopa tuleviku konverentsist.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 13.–19. jaanuar 2020

jaanuar 13th, 2020

Sellel nädalal tutvustab Euroopa Komisjon ELi ambitsioonika kliimapoliitika esimesi rahastamisvõimalusi – kestliku Euroopa investeerimiskava ning õiglase ülemineku fondi. Lisaks alustab komisjon konsultatsioone liikmesriikide ja sotsiaalpartneritega Euroopa Liidu miinimumpalga teemal.

Euroopa Parlamendi täiskogu arutab sellel nädalal nii ELi rohelist kokkulepet, komisjoni Euroopa tulevikukonverentsi visiooni kui ka pingelist olukorda Lähis-Idas. Eestit külastab Euroopa Komisjoni demokraatia- ja demograafiaküsimuste asepresident Dubravka Šuica.

Read the full entry

Euroopa Liit sellel nädalal: 6.–12. jaanuar

jaanuar 6th, 2020
Rijeka linn Horvaatias on ka Euroopa kultuuripealinn 2020

Head edukat alanud aastat kõigile! Täna alustab Horvaatia ametlikult oma esimest eesistumisperioodi Euroopa Liidu Nõukogus, mille motoks on „Tugev Euroopa väljakutsete maailmas“. Horvaatia eesistumise avatseremoonia toimub neljapäeval, 9. jaanuaril Zagrebi rahvuslikus teatris ja selles osalevad ka Euroopa Komisjoni president ja volinike kolleegium. Euroopa Parlament valmistub järgmise nädala (13.–16. jaanuar) täiskogu istungiks Strasbourgis ja toimuvad ka mõne komisjoni istungid. Euroopa Liidu Nõukogul sel nädalal kohtumisi ei ole.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon

9. ja 10. jaanuaril on volinike kolleegium eesotsas president von der Leyeniga ametlikul visiidil Zagrebis, et osaleda Horvaatia ELi nõukogu eesistumise avatseremoonial ning kohtuda Horvaatia peaministri Andrej Plenkovići ja valitsuse liikmetega.

Euroopa Liidu Nõukogu

Ametlikke ministrite kohtumisi sel nädalal ei toimu.Peale Horvaatia eesistumise avaüritust 9. jaanuarilZagrebisleiab samas aset ELi liikmesriikide välispoliitika tippametnike mitteametlik kohtumine, et arutada olulisi rahvusvahelisi arenguid ja välispoliitika tähtsündmusi eeloleva kuue kuu jooksul. Arutelutel osalevad USA poliitiliste suhete asekantsler David Hale ja Kuveidi Euroopa asjade ministri asetäitja Walid Ali Al-Khobaizi.

Horvaatia eesistumise programmi leiab siit ja ELi nõukogu ametlike kohtumiste kalendri siit.

Euroopa Parlamendis on komisjonide ja fraktsioonide nädal:

  • neljapäeval, 9. jaanuaril koguneb kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjon. Komisjoni liikmetele tutvustatakse Euroopa Andmekaitsenõukogu iga-aastast aruannet ELi ja USA andmekaitseraamistiku Privacy Shield kohta.
  • 9. jaanuaril kohtub ka parlamendi õiguskomisjon, et kuulata Euroopa Komisjoni eksperdirühma aruannet tehisintellekti ja muude digilahendustega seotud õigusliku vastutuse kohta.

EL ja Eesti

6.–12. jaanuaril on Riigikogul istungitevaba nädal.

Vabariigi Valitsuse täpsenädalakava leiate siit. 8. jaanuaril toimub valitsuse kliima- ja energiakomisjoni nõupidamine.

Euroopa Liit sellel nädalal: 16. – 22. detsember 2019

detsember 16th, 2019

Sellel nädalal teeb Euroopa Komisjoni Eesti esindus kokkuvõtteid ja vaatab tulevikku. Koos Euroopa Komisjoni praeguste ja endiste kolleegide ning Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esindajatega hindame neljapäeval Jean‑Claude Junckeri komisjoni pärandit ning vaatame ette Ursula von der Leyeni juhitava komisjoni viiele aastale.

Read the full entry

Euroopa Liidu roheline kokkulepe on Eesti võimalus

detsember 11th, 2019

Täna avaldas Euroopa Komisjon rohelise kokkuleppe ettepaneku, mille suur siht on muuta Euroopa Liidu majandus 2050. aastaks kliimaneutraalseks. Loodetavasti lepivad valitsusjuhid homme-ülehomme selles eesmärgis Brüsselis toimuval ülemkogul kokku. Roheline kokkulepe keskendub praktilistele sammudele, mis on vajalikud kliimaneutraalsuse saavutamiseks. Mida siis Euroopa Komisjon välja pakub?

Read the full entry