Euroopa Liit sellel nädalal: 22. juuli – 25. august 2019

22. Jul 2019
Sarnaselt 2017. aastale osaleme ka tänavu aktiivselt Arvamusfestivalil.

Euroopa Liidu institutsioonid valmistuvad suvepuhkuseks. Kuid vaatamata sellele, et Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendi täiskogu sellel suvel rohkem kokku ei tule, toimub Euroopas siiski palju. Euroopa Komisjon võtab sellel nädalal veel vastu rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitlemise paketi ning esitleb rahastamisvahendit, mis tugevdaks euroala vastupanuvõimet kriisidele. Liikmesriikide ministrid kohtuvad 22. juulil Pariisis, et leida lahendus rändesurvele Vahemerel ning Ühendkuningriigid saavad endale 23. juulil uue peaministri.

Kui institutsioonid Brüsselis puhkavad, siis meie kohtume teiega augustikuus Hiiumaa kohvikutepäevadel, Tartuffil, LasnaKinos ja Lüübnitsa sibula- ja kalalaadal. Kindlasti külastage ka 9.-10. augustil euroopateemalisi arutelusid Arvamusfestivalil Paides. Euroopa Liidu uudiseid jagame jätkuvalt oma Facebooki lehel.

Üritused Eestis

3. augustil osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esindus Hiiumaa kohvikutepäevadel. Kärdla sadamas asuvas telgis jagame külastajatele tasuta Belgia vahvleid, arutame kogukonna rolli üle Eestis ja Euroopas ning näitame Prantsuse filmi “Pulmakaos”. Oma Euroopa Liidu alaseid teadmiseid saab proovile panna viktoriinis.

9.-10. augustil toimub Paides taas Arvamusfestival. Euroopa Komisjon veab 9. augustil kell 18 arutelu „Euroopa Kodanikualgatus: osalusdemokraatia tugevale kodanike Euroopale“. Arutame osalusdemokraatia tähtsust ja anname teavet Euroopa kodanikualgatuse kohta.

13.–18. augustil tutvustab Euroopa Komisjoni Eesti esindus Tartus armastusfilmide festivalil Tartuff EUandMe kampaania lühifilme. 15. augustil räägib oma filmist ja selle valmimisest lühifilmide noorte filmitegijate kategooria üks võitjatest, filmi “Unistuste soeng” Eestist pärit režissöör Vlad Muko.

23. augustil korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus koostöös LasnaIdee tegijatega debati ja filmivaatamise LasnaKino üritusel, kus kohalikud noored arutavad kogukonna rolli üle Eestis ja sellest, kuidas Euroopa Liit saab kogukondasid nende tegevuses toetada.

24.-25. augustil on Euroopa Komisjoni Eesti esindus kohal Lüübnitsa sibula- ja kalalaadal.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon

24. juulil toimub Euroopa Komisjoni viimane istung enne suvepuhkust. Volinikud plaanivad kinnitada euroala jaoks mõeldud lähenemise ja konkurentsivõime rahastamisvahendi, mis toetaks euroala liikmesriikides vajalikke reforme ja investeeringuid, et suurendada euroala majanduse vastupanuvõimet kriisidele.

Lisaks võtavad volinikud eeldatavasti vastu rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitlemise paketi, kinnitavad juhised kolmandate riikide pakkujate ja kaupade osalemiseks ELi hangetes ja otsustavad, kas pikendada järelevalvet Kreeka majandus-, eelarve- ja finantsolukorra üle. Komisjon plaanib vastu võtta ka teatised, mis tagaksid finantsteenuste suveräänsuse, metsade kaitse ja metsa uuendamise ning üldise andmekaitse.

Euroopa Parlamendis on komisjonide nädal. Kultuuri ja hariduskomisjon, keskkonna, rahvatervise ja toiduohutuskomisjon ja põllumajanduse ja maaeluarengu komisjon valivad endale aseesimehed ning Soome tutvustab komisjonides oma eesistumise valdkondlike prioriteete.

Järgmine Euroopa Liidu Nõukogu istung toimub 28. augustil.

EL ja Eesti

Riigikogu on suvepuhkusel9. septembrini.

Vabariigi Valitsuse detailse nädalakava leiate siit.

Leave a Reply