Euroopa Liit sellel nädalal: 25. veebruar – 3. märts 2019

25. Feb 2019

Kui Eestis on sellel nädalal tähelepanu keskpunktis 3. märtsi Riigikogu valimised, siis Euroopa Liidus hoitakse silma peal ELi ja Araabia Liiga tippkohtumisel Egiptuses. Kuigi kohal on ka Suurbritannia peaminister May ning kuluaarides räägitakse kindlasti Brexitist, siis tippkohtumise peamine teema on siiski ühised väljakutsed nagu ränne ja kliimasoojenemine.

Brüsselist ootame kolmapäeval, 27. veebruaril Euroopa Komisjoni hinnangut Eesti majandusele ja sotsiaalsele olukorrale ning ettepanekuid, kuhu Eesti võiks investeerida ELi vahendeid uuel eelarveperioodil.

Üritused Eestis

21.–25. veebruarini on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, kes kohtub esmaspäeval, 25. veebruaril Eesti Tööandjate Keskliidu ja Maksu- ja Tolliameti esindajatega.

26. veebruaril räägib Euroopa Komisjoni asejuht Katrin Höövelson Ida-Viru strateegiapäeval ELi 2021–2027 eelarveperioodi kavandamise hetkeseisust ja regionaalarengutoetustest. Ürituse toimumisse panustab Europe Directi Jõhvi teabekeskus.

27. veebruaril külastab Eestit Euroopa Komisjoni teabevahetuse peadirektoraadi (DG COMM) asepeadirektor Sixtine Bouygues. Muuhulgas kohtub ta Eesti avaliku sektori kommunikatsiooniekspertidega, et arutada, kuidas võidelda väärinfoga Euroopa Parlamendi valimiste eel.

1. märtsil kell 10 korraldab Estonian Business School oma ruumides (A. Lauteri 3) koos Briti Eesti Kaubanduskojaga Brexiti seminari, kus avatakse Ühendkuningriigi EList lahkumise tagamaid, selgitatakse poliitilist konteksti ja prognoositakse, milline saab olema Brexiti-järgne Euroopa Liit.

 

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Liidu Nõukogu

24. ja 25. veebruaril toimub Sharm el Sheikhis esimene ELi ja Araabia Riikide Liiga tippkohtumine, kus riigijuhid otsivad lahendusi piirkondlikele ja globaalsetele probleemidele nagu ränne, kliimamuutused ja terrorism.

1. märtsil valmistavad telekommunikatsiooniministrid oma mitteametliku kohtumise raames Bukarestis ette digitaalse Euroopa tulevikustrateegiat.

 

Euroopa Komisjon

27. veebruaril avaldab Euroopa Komisjon  liikmesriikide majandusliku ja sotsiaalse olukorra iga-aastase analüüsi ning pakub välja ELi investeerimisprioriteedid järgmiseks eelarveperioodiks. Lisaks pakub komisjon ELi nõukogule välja oma visiooni liikmesriikide tööhõivepoliitika prioriteetidest ja eesmärkidest.

 

Euroopa Parlamendis toimub töö komisjonides ja fraktsioonides:

  • 26. veebruaril plaanib tööhõive- ja sotsiaalkomisjon heaks kiita ELi ja UK kodanikele sotsiaalkindlustusõiguse säilimise juhuks, kui Suurbritannia peaks EList leppeta lahkuma.
  • 26. veebruaril hääletab õiguskomisjon digitaalsete autoriõiguste kaitse üle internetis.
  • 1. märtsil avaldab Euroopa Parlament oma teise prognoosi järgmise parlamendi koosseisu kohta. Esimese prognoosiga saab tutvuda siin.

 

EL ja Eesti

Riigikogu XIII koosseis on oma töö lõpetanud. 3. märtsil otsustab Eesti rahvas, milline saab olema järgmine parlamendi koosseis. Kõik valima!

Vabariigi Valitsuse detailse nädalakava leiate siit

 

 

 

 

Leave a Reply