Euroopa Liit sellel nädalal: 1.–7. märts

1. Mar 2021

Selle nädala kolmapäeval, 5. märtsil toimub Eestis veebiseminar “Rohepööre ja Ida-Virumaa tulevik”, millest võtavad osa ka Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ja riigihalduse minister Jaak Aab. Euroopa Komisjon esitleb oma teatist eelarvepoliitika kohta COVID-19 ajastul ning soovitusi tööhõive suurendamiseks kriisi järel. Euroopa Parlament valmistub järgmise nädala plenaaristungiks, kus tuleb muuhulgas arutusele Euroopa tervishoiusüsteemide tulevik ning hääletatakse programmide EU4Health ja InvestEU üle. Tänasest hakkavad ELis kehtima uued Euroopa koduelektroonika energiamärgised: pöördutakse tagasi lihtsamale A-G skaalale ning muudetakse märgise kujundust.

Üritused Eestis

Reedel, 5. märtsil kell 12.15–13.15 korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Rahandusministeerium veebiseminari “Rohepööre ja Ida-Virumaa tulevik”. Narva tööstuspargis toimuval seminaril osalevad Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ja riigihalduse minister Jaak Aab. Veebiseminaril osalemiseks palume end registreerida siin hiljemalt 3. märtsiks. Juhised veebiseminariga liitumiseks saadame kõigile registreerunud osalistele vahetult enne ürituse algust.

Kolmapäeval, 3. märtsil kell 12 toimub Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Urmas Paeti juhtimisel veebiarutelu „Venemaa koht maailmas“, mida on võimalik jälgida Delfi TVst või Urmas Paeti Facebooki kontol.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Parlament

Euroopa Parlamendis on komisjonide ja fraktsioonide nädal ning valmistutakse järgmise nädala plenaaristungiks, kus tulevad arutlusele tervishoiusüsteemide tulevik, investeerimisprogrammid ning vastutustundlik ettevõtlus. Neljapäeval, 4. märtsil korraldab parlament eelseisva rahvusvahelise naistepäeva eel ürituse naiste rollist võitluses COVID-19 pandeemiaga. Sellest võtavad osa ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning võrdõiguslikkuse volinik Helena Dalli. Teisipäeval, 2. märtsil esitab kodanikuvabaduste komisjon oma ettepanekud Euroopa Komisjoni peagi avaldatava lasteõiguste kaitse strateegia kohta. Nädala detailse kava leiate siit.

Euroopa Komisjon

Euroopa Komisjon esitleb sel nädalal teatist eelarvepoliitilika kohta COVID-19 kriisils ning annab oma soovitused tööhõive suurendamiseks. Välja tulevad ka Euroopa sotsiaalõiguste samba tegevuskava ning puuetega inimeste õiguste strateegia. Lisaks teeb komisjon ettepaneku naiste ja meeste palgavõrdsuse suurendamiseks. 2. märtsil osaleb Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei transporditeemalisel veebikonverentsil „The 6th Annual Future of Transport Conference“. Reedel, 5. märtsil peab õigusküsimuste volinik Didier Reynders videokõne Eesti justiitsministri Maris Lauriga.

Euroopa Liidu Nõukogu

Täna, 1. märtsil arutavad transpordi- ja turisminõukogu liikmed oma mitteametlikul videokohtumisel turismisektori hetkeseisuja toetusi. Samal päeval arutavad tervishoiuministrid uute SARS-Cov-2 tüvede levikut, testimisstrateegiaid ning vaktsineerimisplaanide kohta info jagamist. Homme, 2. märtsil vahetab väliskaubanduse nõukogu oma mitteametlikul kohtumisel mõtteid ELi uue väliskaubanduspoliitika strateegia üle.

EL ja Eesti

Eesti Riigikogu

Täna, 1. märtsil esitab Euroopa Liidu asjade komisjon oma seisukoha Euroopa terviseliidu paketi ning andmehalduse määruse eelnõu kohta. Arutatakse ka Eesti seisukohti sama päeva turismiteemalise nõukogu videokonverentsil ning 2. märtsi väliskaubanduse nõukogu mitteametlikul videokohtumisel.

Leave a Reply