Euroopa Liit sellel nädalal: 11. – 17. mai 2020

11. May 2020

Kolmapäeval, 13. mail teeb Euroopa Komisjon ettepaneku transpordi ja turismi järkjärguliseks taastamiseks. Kriisist ja sellest taastumisest väitlesid eelmisel reedel, 8. mail ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Frans Timmermans. Arutelu „Euroopa otsustavad hetked“  saab järele vaadata siin.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon kinnitab oma iganädalasel koosolekul, kolmapäeval, 13. mail soovitused transpordi ja turismisektori taastamiseks. Neljapäeval, 14. mail kell 13 esineb ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira veebiseminaril How to ensure a cohesive recovery?

Euroopa Liidu Nõukogu. Teisipäeval, 12. mail arutavad ELi tervishoiuministrid ravimite kättesaadavust ning kaitseministrid hindavad pandeemia tagajärgi ELi julgeolekule. Kolmapäeval, 13. mail arutavad põllumajandus- ja kalandusministrid täiendavaid meetmeid põllumajandus- ja kalandussektori toetamiseks ning reedel, 15. mail kohtuvad tööstuse ja sisuturu eest vastutavad ministrid ning välisministrid

Euroopa Parlament. Teisipäeval, 12. mail arutab keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjon koos Euroopa Komisjoni keskkonna, ookeanide ja kalanduse voliniku Virginijus Sinkevičiuega uut ringmajanduse tegevuskava ja bioloogilise mitmekesisuse strateegiat aastaks 2030; õiguskomisjon kaalub ELi tehisintellekti paketti ning regionaalarengukomisjon arutab esimest korda õiglase ülemineku fondi.

13.–16. mail toimub Brüsselis Euroopa Parlamendi täiskogu. Kolmapäeval arutavad parlamendiliikmed koos Euroopa Komisjoni ja ELi nõukoguga ELi järgmist pikaajalist eelarvet ja majanduse elavdamise paketti, COVID-19 vaktsiinide ja ravi väljatöötamist ning Ungari valitsuse samme oma volituste laiendamisel pandeemia ajal. Neljapäeval, 14. mail arutavad saadikud digirakenduste kasutamist viiruse leviku piiramiseks ning Euroopa tuleviku konverentsi.

EL ja Eesti

Riigikogu täiskogu ja komisjonide päevakorrad leiate siit.

Täna,11. mail kinnitab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohad põllumajandus- ja kalandusministrite istungiks (13.05)  ning kujundab seisukoha Euroopa stabiilsusmehhanismi ennetava krediidiliini kasutamiseks COVID-19 pandeemia mõjude leevendamiseks. Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Rein Tammsaar annab komisjonile ülevaate ELi pikaajalisest eelarveraamistikust ja ELi majanduse taaskäivitamise fondist. Reedel, 15. mail kinnitab komisjon seisukohad ELi konkurentsivõime nõukogu ja välisasjade nõukogu istungiteks (15.05). Euroopa Parlamendi tegevusest COVID-19 kriisi ajal teeb ülevaate parlamendisaadik Riho Terras (Isamaa/EPP).

Rahanduskomisjon arutab esmaspäeval, 11. mail ELi eelarveprotsessi ning Euroopa stabiilsusmehhanismi kasutamist pandeemia mõjude leevendamiseks. Väliskomisjon kinnitab neljapäeval, 14. mail Eesti seisukohad ELi välisministrite kohtumiseks (15.05).

Vabariigi Valitsuse detailse nädalakava leiate siit.

Leave a Reply