Euroopa Liit sellel nädalal: 11. oktoober – 17. oktoober 2021

11. Oct 2021

Kolmapäeval, 13. oktoobril tutvustab Euroopa Komisjon soovitusi ja meetmeid energiahindade tõusu mõju leevendamiseks. Teiseks avaldatakse teatis Arktika kohta, mis sisaldab rea ettepanekuid selle regiooni jätkusuutliku arengu tagamiseks. Ka teeb komisjon ettepaneku kuulutada aasta 2022 Euroopa noorte aastaks, et toetada COVID-19 pandeemia käigus kannatanud ELi noorte tööalaseid ja sotsiaalseid arenguvõimalusi. Teisipäeval leiab Kiievis aset ELi-Ukraina tippkohtumine.

Teisipäeval, 12. oktoobril toimub Tallinna Euroopa elamuskeskuses õiglase ülemineku teemaline seminar, mis keskendub Eesti ja Tšehhi energeetikasektori väljakutsetele ja võimalustele.

Euroopa tuleviku konverentsi arutelud jätkuvad neljapäeval (14. oktoober) Pärnus, kus erakondade ja valimisliitude kohalikud esindajad, ettevõtjad, haridus-, teadus- ja kultuuriinimesed ning noored arutlevad Euroopa ja Pärnu tuleviku üle. Lisainfo ürituse kohta siin.

Reedest pühapäevani leiab Tallinnas aset Saksa-Balti Noorte Konverents, kus Baltimaade ja Saksamaa noored arutlevad tänapäeva ja tuleviku Euroopa teemadel.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Leave a Reply