Euroopa Liit sellel nädalal: 13. – 19. juuli 2020

13. Jul 2020
© Euroopa Liit

Sellel nädalal, 17.-18. juulil, toimub Euroopa Ülemkogu kohtumine, et leppida kokku uues Euroopa Liidu pikaajalises eelarves (2021–2027) ning COVID-19 kriisist kannata saanud majanduse taastamise rahastus Next Generation EU. Euroopa Komisjon tutvustab kolmapäeval pettustevastast maksustamispaketti.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Liidu Nõukogu. 17.-18. juulil toimub Euroopa Ülemkogu, kus riigipead arutavad majanduse taastekava ja ELi pikaajalist eelarvet. Sellel nädalal kohtuvad 13. juulil ka ELi liikmesriikide välisministrid, et arutada suhteid Türgiga ning rahvatervise olukorda Ladina-Ameerikas ja Kariibi mere saartel. Kolmapäeval, 15. juulil toimub ELi ja India tippkohtumine ning Euroopa asjade ministrid valmistuvad nädala lõpus toimuvaks ülemkogu kohtumiseks.

Euroopa Komisjon.  Teisipäeval, 14. juulil kell 16 vestleb innovatsiooni ja noorte volinik Mariya Gabriel Facebookis digitaalsest haridusest. Kolmapäeval esitleb komisjon valmisolekukava tulevasteks COVID-19 puhanguteks ning pettustevastast maksustamispaketti. Neljapäeval, 16. juulil räägib Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans Facebooki ülekandes keskkonnahoidlikust majanduse taastamisest ning tööhõive ja sotsiaalõiguste volinik Nicolas Schmit noorte tööhõivest.

Euroopa Parlament.  Teisipäeval, 14. juulil arutab kodanikuvabaduste komisjon õigusriigi olukorda Poolas ning keskkonna, rahvatervise ja toiduohutuse komisjon hääletab resolutsiooni üle, et vähendada ELi sõltuvust imporditavatest tervishoiuseadmetest ja paremini koordineerida ELi liikmesriikide tervishoiupoliitikat.

EL ja Eesti

Esmaspäeval, 13. juulil kujundab Riigikogu keskkonnakomisjon oma seisukoha Euroopa ringmajanduse tegevuskava ning Euroopa Komisjoni rakendusmääruse kohta, millega keelatakse pliid sisaldava laskemoona kasutamine märgaladel. Eesti ametlikud seisukohad nendes küsimustes kinnitab Euroopa Liidu asjade komisjon oma 14. juuli ja 16. juuli kohtumistel. Lisaks kinnitab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohad selle ja järgmise nädala Euroopa Liidu nõukogu kohtumisteks.  

Teisipäeval, 14. juulil kell 17 näidatakse Jõhvi kinos „Amadeus“ Euroopa filmiõhtute sarja „LOOVUS“ raames Itaalia komöödiat „Nõiduslik öö“. Film on tasuta ja linastub koostöös Europe Directi Jõhvi teabekeskusega.

Leave a Reply