Euroopa Liit sellel nädalal: 15.–21. veebruar

15. Feb 2021

Sel nädalal avaldab Euroopa Komisjon oma teatise biomeditsiini valdkonna tugevdamisest ELis, et olla paremini valmis võitluseks uute viirustega. Lisaks esitleb komisjon ELi uut väliskaubanduspoliitika strateegiat ning ettepanekuid mitmepoolse koostöö ja reeglitepõhise maailmakorra tugevdamiseks. 17. veebruaril kohtub Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson peaminister Kaja Kallase ning keskkonnaminister Tõnis Mölderiga. 18. veebruaril toimub Eestis tehisintellekti-teemaline veebiseminar „Responsible AI“, mida korraldavad Ameerika Kaubanduskoda ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Üritused Eestis

Täna, 15. veebruaril teeb Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand (SDE, S&D) Euroopa Elamuskeskuses kooliõpilastele virtuaalse külalistunni. Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson kohtub kolmapäeval, 17. veebruaril Tallinnas peaminister Kaja Kallase ja keskkonnaminister Tõnis Möldriga. Neljapäeval, 18. veebruaril toimub Ameerika Kaubanduskoja (AmCham) ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös tehisintellekti-teemaline veebiseminar „Responsible AI“, millele saab registreeruda siin (lisades märkuste lahtrisse «EC Invitee»). 18. veebruaril kohtub peaminister Kaja Kallas video teel Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheliga.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Parlament

Sel nädalal istungeid ei toimu.

Euroopa Komisjon

Sel nädalal avaldab Euroopa Komisjon oma teatise biomeditsiini valdkonna tugevdamisest ELi tasandil, et olla paremini valmis võitluseks uute viirustega. Lisaks esitletakse ELi uut väliskaubanduspoliitika strateegiat ning ettepanekuid mitmepoolse koostöö ja reeglitepõhise maailmakorra tugevdamiseks. Välja tuleb ka uus tegevuskava koostöö parandamiseks tsiviil-, kaitse- ja kosmosetööstuse valdkondade vahel. Kolmapäeval, 17. veebruaril on Tallinnas Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, et kohtuda peaminister Kaja Kallase ning keskkonnaminister Tõnis Mölderiga. 19. veebruaril esineb komisjoni president Ursula von der Leyen kõnega Müncheni julgeolekukonverentsil ning osaleb G7 juhtide videokonverentsil.

Euroopa Liidu Nõukogu

Tänasel, 15. veebruari eurorühma videokohtumisel tulevad jutuks makromajanduslikud arengud euroalal, euro rahvusvaheline roll ning ettevõtlussektori maksevõime. Eurorühma tava kohaselt tutvustab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus Eesti uue valitsuse poliitilisi prioriteete.

16. veebruari mitteametlikul majandus- ja rahandusministrite videokonverentsil arutatakse ELi majanduse olukorda lähtuvalt Euroopa Komisjoni 2021. aasta talvisest majandusprognoosist. Reedesel, 19. veebruari haridusministrite mitteametlikul kohtumisel on peateemaks kaasav ning võrdseid võimalusi pakkuv haridus. Samal päeval leiab aset ka ELi ja Tadžikistani koostöönõukogu mitteametlik videokonverents.

EL ja Eesti

Eesti Riigikogu

Täna, 15. veebruaril arutab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohti ELi haridus-, noorte, kultuuri- ja spordinõukogu istungil (19. veebruar, kutsutud haridus- ja teadusminister Liina Kersna). 19. veebruaril on arutlusel Eesti seisukohad ELi tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu kohtumisel (22.-23. veebruar, kutsutud tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo), ELi põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul videokohtumisel (22. veebruar, kutsutud maaeluminister Urmas Kruuse ja keskkonnaminister Tõnis Mölder) ning ELi üldasjade nõukogu istungil (23. veebruar). Samuti 19. veebruaril arutavad nii Euroopa Liidu asjade komisjon kui ka väliskomisjon Eesti seisukohti ELi välisasjade nõukogu istungil (22. veebruar, kutsutud välisminister Eva-Maria Liimets).

Leave a Reply