Euroopa Liit sellel nädalal: 2.–8. november

2. Nov 2020

Sel nädalal on fookus ELi majandusel. Neljapäeval, 5. novembril tuleb Euroopa Komisjon välja oma sügisese majandusprognoosiga. Teisipäeval, 3. novembril arutab eurorühm majanduse väljakutseid COVID-19 kriisis. Kolmapäeval, 4 novembril arutavad majandus- ja rahandusministrid rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitluse küsimusi.

Üritused Eestis

Neljapäeval, 5 novembril kell 16.00 avab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets Narva muuseumis rändnäituse „Valge mandri kutse – Admiral Bellinghauseni mereretk“, mis räägib Antarktika 200 ekspeditsioonist.

Laupäeval, 7. novembril osaleb energeetikavolinik Kadri Simson rahvusvahelisel konverentsil „Kliimamuutustega toimetulek – liberaalse majanduse ja ühiskonna riskid ja võimalused“.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Parlament

Parlament kohtub oma Ladina-Ameerika kolleegidega virtuaalsel Euroopa  Ladina-Ameerika parlamentaarse assamblee (EuroLat) 13. täiskogu istungil. Aruteludel keskendutakse COVID-19 pandeemiale ning selle mõjule mõlemal pool Atlandi ookeani.

Euroopa Komisjon

Neljapäeval, 5. novembril avaldab komisjon liikmesriikide sügisese majandusprognoosi. Homme, 3. novembril on president von der Leyenil videokohtumine Prantsusmaa presidendi Macroni ja Rahvusvahelise Valuutafondiga.

Euroopa Liidu Nõukogu

Teisipäeval, 3 novembril arutatakse eurorühma kohtumisel majanduse väljavaateid praeguses COVID-19 kriisis ning maailmamajanduse väljakutseid. Toimub ka strateegiline arutelu euro kui digitaalse vääringu üle. Laiendatud koosseisus tuleb arutusele likviidsuse tagamine ja turvavõrgud kriisisituatsioonides. Samal päeval aset leidval tarbijakaitseministrite mitteametlikul kohtumisel räägitakse digitaalsest üleminekust COVID-19 pandeemia ajal.

Kolmapäeval, 4 novembril tulevad kokku majandus- ja rahandusministrid, et rääkida rahapesu ja terrorismi rahastamise vastasest võitlusest ning viivislaenudest. Samuti räägitakse statistikast, mis on vajalik ELi majanduse juhtimiseks ja majandusotsuste tegemiseks.

EL ja Eesti

Eesti Riigikogu

Homme, 3. novembril arutab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohti eurorühma kohtumisel (3. november) ja ELi majandus- ja rahandusnõukogu istungil (4. november). Kutsutud on rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross. Reedel, 6. novembril arutatakse Eesti seisukohti 9. novembri ELi kaubandusministrite videokohtumisel (kutsutud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem) ning 10. novembri ELi üldasjade nõukogu istungil (kutsutud välisminister Urmas Reinsalu). Eesti seisukohad ELi kaubandusministrite videokohtumisel on kõne all ka 5. novembri väliskomisjoni istungil. Samal kohtumisel tulevad jutuks Eesti seisukohad ELi Arktika-poliitika uuendamise suhtes.

Leave a Reply