Euroopa Liit sellel nädalal: 20. september – 26. september 2021

20. Sep 2021

Eestis algavad Euroopa tuleviku konverentsi arutelud. Neljapäeval, 23. septembril Prima Vista kirjandusfestivalil aset leidval arutelul osalevad kohalikud erakondade ja valimisliitude esindajad, ettevõtjad, haridus-, teadus- ja kultuuriinimesed ning noored. Laupäeval, 25. septembril toimub Euroopa tuleviku konverentsi arutelu Hiiumaal Maal elamise päeval. Samal ajal jätkuvad reedest pühapäevani (24.–26. september) Euroopa kodanike arutelud Strasbourgis.

Sel nädalal liigub mööda Eestit Euroopa raudteeaastale pühendatud Connecting Europe Express rong. Täna, 20. septembril peatub raudteeaastale pühendatud näitusega rong Valgas, Tartus, Jõgeval, Tapal ja Balti jaamas. Tallinnas toimub täna ka Euroopa liikuvusnädala puhul keskkonna, transpordi ja liikuvuse teemaline vestlusring, kus osaleb ka Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei. Arutelu saab jälgida siin. Homme, 21. septembril kohtuvad Baltimaade majandusministrid, Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei ja Soome riigisekretär, et sõita raudteeaasta tähistamiseks rongiga Tallinnast Vilniusesse. Ürituse käigus antakse Balti jaamas kell 8.15 ühine pressikonverents.

Euroopa Komisjon tutvustab kolmapäeval kindlustusteenuste turu toimimist ja seeläbi COVID-19 pandeemiast taastumist toetavat raamistikku nimega „Solvency II“. Lisaks esitletakse uusi väliskaubanduse meetmeid, millega eemaldatakse imporditollid arenguriikidest tulevatele kaupadele ning lihtsustatakse kaubanduspoliitiliste soodustuste lõpetamist riikide suhtes, kes rikuvad keskkonnakaitse reegleid või hea valitsemise tavasid.

Euroopa keeltepäeva puhul saab 26. septembrini mängida digimängu, kus saab oma Euroopa keelte alased teadmised proovile panna ning auhindu võita. Reedel, 24. septembril kell 15 avab rahvustoitude- ja kultuuri festivalil KAMAlammas uksed keeltekohvik, mille tasuta lühitundides on võimalik tutvuda 19 Euroopa keelega.  24. ja 25. septembril on kõik oodatud osalema Vikerraadio kodulehel keelte äraarvamise mängus. Neljapäeval, 23. septembril avatakse ka Jõhvi ja Narva Europe Direct üleeuroopalise infovõrgustiku esindused.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Leave a Reply