Euroopa Liit sellel nädalal: 6. – 12. juuli 2020

6. Jul 2020
copyright Euroopa Liit

Sellel nädalal tutvustab Euroopa Komisjon energiasüsteemide ühildamise strateegiat, et toetada Euroopa majanduse muutumist kliimaneutraalseks. Selle üks osa on pühendatud vesiniku kasutamise võimaluste uurimisele ja arendamisele. Lisaks tutvustab komisjon sellel nädalal suvist majandusprognoosi ning Euroopa Parlament arutab oma täiskogu istungil muu hulgas rahapesu tõkestamist, kaugsõiduautojuhtide töötingimusi ning inimõiguste olukorda maailmas. Eurogrupp valib endale uue presidendi.

Üritused Eestis

Kolmapäeval, 8. juulil toimub Jõhvi kinos „Amadeus“ Euroopa filmiõhtute sari „LOOVUS“. Kell 15 linastub Saksamaa dokumentaalfilm „Miks me tahame luua?“ ja samal õhtul kell 17 Rootsi komöödia „Paradiis maa peal“. Filmid on tasuta ja neid näidatakse koostöös Europe Directi Jõhvi teabekeskusega.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon avalikustab teisipäeval, 7. juulil suvise majandusprognoosi.  Kolmapäeval, 8. juulil esitleb komisjon energiasüsteemide ühildamise ja vesinikumajanduse strateegiaid. #vdLCommission 

Teisipäeval kell 15 vestleb eelarvevolinik Johannes Hahn Financial Timesi ja Bruegeli mõttekoja esindajatega veebiülekandes uuest ELi pikaajalisest eelarvest. Samal päeval kell 18 räägib demokraatia- ja demograafiaküsimuste asepresident Dubravka Šuica Euroopa Liikumise Facebooki lehel Euroopa tulevikukonverentsist.

Euroopa Liidu Nõukogu. Neljapäeval, 9. juuli arutab eurorühm Euroopa Komisjoni suvist majandusprognoosi ja valib eurogrupi presidendi järgmiseks 2,5 aastaks. Teisipäeval, 10. juulil arutab majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu COVID-19 kriisist taastumise paketti ning tutvub Saksamaa eesistumise majandus- ja rahandusküsimuste tööprogrammiga.

Euroopa Parlament. 8.–10. juulil toimub Brüsselis Euroopa Parlamendi täiskogu. Kolmapäeval arutavad parlamendiliikmed Euroopa Komisjoni rahapesu tõkestamise tegevuskava, tutvuvad Saksamaa ELi eesistumise eesmärkidega ning hääletavad maanteetranspordi reformi üle. Samal päeval arutavad saadikud tervishoiuvolinik Stella Kyriakidesega, kuidas parandada ELi ja liikmesriikide toimetulekut rahvatervise hädaolukordadega ning Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni ja ELi nõukogu eesistuja Charles Micheliga on jutuks ELi eelarve ja majanduse elavdamise meetmed. Neljapäeval, 9. juulil arutavad saadikud ELi välispoliitika juhi Josep Borrelliga inimõiguste ja demokraatia olukorda maailmas ning reedel hääletab parlament taastuvenergia salvestamise lahenduste väljatöötamist toetava resolutsiooni üle.

EL ja Eesti

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon kinnitab esmaspäeval, 6. juulil Eesti seisukohad 9. juuli eurorühma ja 10. juulil toimuva majandus- ja rahandusnõukogu kohtumisteks ning kujundab seisukoha Euroopa tööstusstrateegia ja Euroopa Komisjoni digipaketi kohta. Saksamaa suursaadik Eestis, Christiane Hohmann tutvustab saadikutele Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist. Väliskomisjon kinnitab reedel, 10. juulil Eesti seisukohad ELi välisministrite 13. juuli kohtumiseks.

Leave a Reply