Euroopa Liit sellel nädalal: 14. – 20. juuni

14. Jun 2021

Sel nädalal toimuvate ELi ning Kanada ja USA tippkohtumiste keskmes on COVID-19 pandeemia, kliimapoliitika ning majandusküsimused. 15. juunil toimub Eestis virtuaalüritus „Uus Euroopa Bauhaus“. 17. juuni Ida-Virumaa Arengukonverentsil osaleb ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, et rääkida ELi rohepöördest.

Üritused Eestis

Homme, 15. juunil toimub Uue Euroopa Bauhausi teemaline virtuaalüritus, kus tutvustatakse algatuse sisu ja eesmärke, mille hulka kuulub kaasava, ilusa, keskkonnasäästliku ja kaasaegse avaliku ruumi loomine. Lisainfo ja videolink siin. Kolmapäeval, 16. juunil kl 16 leiab aset seminar „ELi tööstuspoliitika ja rohepööre“, kus esinevad mh Euroopa Komisjoni siseturu ja tööstuse asepeadirektor Maive Rute ja ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt. Üritusele saab registreeruda siin. Neljapäeval, 17. juunil toimub Ida-Virumaa Arengukonverents, mille rohepöörde ja õiglase ülemineku teemalistes diskussioonides osaleb ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets. Üritust on võimalik jälgida nii kohapeal kui veebis. Reedel, 18. juunil võõrustame Tallinna Euroopa Elamuskeskuses tõlkevõistluse Juvenes Translatores parimate tööde autoreid ja nende õpetajaid, et rääkida mitmekeelsusest ja tõlkimisest Euroopas ning jälgida ühiselt tõlkevõistluse virtuaalset auhinnatseremooniat.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon

Täna, 14. juunil osaleb Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ELi-Kanada tippkohtumisel. Teisipäeval, 15. juunil toimuval ELi-USA tippkohtumisel arutab Ursula von der Leyen USA president Joe Bideniga COVID-19 pandeemiat, kliimaküsimusi, kaubandust ja investeeringuid ning rahvusvahelist koostööd. Euroopa Komisjoni kolmapäevase volinike kolleegiumi kohtumise keskmes on digiplatvormi vahendusel töötajate õigusi puudutav algatus ning COVID-19 pandeemia õppetunnid. Lisaks käsitletakse lähemalt ELi ja Venemaa suhete hetkeseisu.

Euroopa Parlament

Euroopa Parlamendis on komisjonide nädal. Lisaks toimub laupäeval, 19. juunil Strasbourgis Euroopa tuleviku konverentsi esimene plenaaristung. Täna, 14. juunil leiab aset varjupaiga- ja rändeküsimuste kõrgetasemeline konverents. Teisipäeval kl 16 osaleb parlamendi president David Sassoli Ida- ja Kesk-Euroopas toimunud massiküüditamiste mälestustseremoonial parlamendi Brüsseli hoone ees. Loe pikemalt siit.

Euroopa Liidu Nõukogu

Täna ja homme (14.–15. juuni) koguneb tööhõive ja sotsiaalpoliitika nõukogu arutamaks ELi miinimumpalga direktiivi, Euroopa lastegarantii ettepanekut ning Porto sotsiaaltippkohtumise järelmeetmeid. Toimuvad ka arengupoliitika ning põllumajandus- ja kalanduse nõukogu mitteametlikud kohtumised. 17. juunil kohtub eurorühm. 18. juuni majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu fookuses on taaste- ja vastupidavusrahastu, käibemaksu küsimused ja pangandusliidu tugevdamine.

EL ja Eesti

Eesti Riigikogu

Täna, 14. juunil kinnitab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohad ELi majandus- ja rahandusnõukogu (18. juuni), välisasjade nõukogu (21. juuni) ning üldasjade nõukogu (22. juuni) istungiteks.

Leave a Reply