Euroopa Liit sellel nädalal: 21.–27. juuni

21. Jun 2021

Selle nädala neljapäeval ja reedel (24.–25. juuni) koguneb Euroopa Ülemkogu, et lahata COVID-19 pandeemia seisu ja reisipiiranguid, majanduse taastamist, rännet ning suhteid Venemaa ja Türgiga. Euroopa Parlament plaanib kiita heaks Euroopa kliimaseaduse ja mitu regionaalarengu rahastut.

Euroopa Liidu institutsioonid

Euroopa Komisjon

Euroopa Komisjon esitleb töötervishoiu ja tööohutuse strateegilist raamistikku ning teeb ettepaneku luua ELis ühine küberüksus. 23. juunil toimub komisjoni kolleegiumi ühine töölõuna ÜRO peasekretäri António Guterres’iga.

Euroopa Parlament

Selle nädala Euroopa Parlamendi täiskogul on oodata Euroopa kliimaseaduse heakskiitmist, mis muudab kliimaneutraalsuse saavutamise 2050. aastaks õiguslikult siduvaks. Lisaks hääletab parlament kolme regionaalarengu rahastu üle, mille koguväärtus on 2,51 miljardit eurot ning mis on mõeldud kliimameetmete, kestliku arengu ning COVID-19 pandeemiast taastumise toetamiseks. Loe pikemalt siit.

Euroopa Liidu Nõukogu

Neljapäeval ja reedel (24.–25. juuni) toimuval Euroopa Ülemkogul arutavad liikmesriikide juhid COVID-19 pandeemia seisu ja sellega seotud liikumispiiranguid ELis, majanduse taasterahastu Next Generation EU rakendamist, rändepoliitikat ning suhteid Türgi ja Venemaaga. Täna (21. juuni) kogunevad välisministrid et rääkida olukorrast Valgevenes, Iraagis ja Ladina-Ameerikas. Homse üldasjade nõukogu kohtumise fookuses on ELi laienemine ning õigusriigi olukord Poolas ja Ungaris. Reedel toimub ka euroala tippkohtumine.

EL ja Eesti

Eesti Riigikogu

Täna, 21. juunil kinnitab Euroopa Liidu asjade komisjon Eesti seisukohad ELi põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungiks (28.–29. juuni) ning nädala teises pooles toimuvaks Euroopa Ülemkoguks.

Leave a Reply