Kas ja miks olete nõus end COVID-19 vastu vaktsineerima?

21. Jan 2021
Foto: Sander Ilvest/Postimees

Vahur Kersna, teleajakirjanik

Kuna ma saan jätkuvalt ja pidevalt keemiaravi, ei luba minu arstid kahjuks vaktsineerimist. See võib praeguse üsna stabiilse olukorra täiesti pea peale pöörata. Pean lihtsalt olema ettevaatlik ja hoidma end maadligi.

Ene Ergma, akadeemik

Muidugi olen ma nõus ennast vaktsineerima. Kuulun ju põlvkonda, kes sai aru, kui efektiivselt toimisid difteeria ja teiste haiguste vastu lastele tehtud vaktsiinid.

Praegu tehakse väga õigesti, et esimeses järjekorras vaktsineeritakse meditsiinitöötajaid. Nemad on absoluutne prioriteet! Teises järjekorras võiksid olla kaupluste töötajad ja teised, kes tööalaselt puutuvad kokku väga paljude inimestega. Minusugused pensionärid võiksid olla kolmandas järjekorras.

Ivo Linna, laulja

Mina olen 100% nõus. Sel lihtsal põhjusel, et meie põlvkond sai omal nahal tunda, millised haigused on leetrid või sarlakid. Kui nende vastu koolis kaitsepookimist tehti, siis tundus see loomulik ja polnud küsimustki, et sellest saaks loobuda.

Hiljem muutusin vaktsiinide suhtes ükskõiksemaks, aga kolm aastat tagasi saime abikaasaga nii kurja gripi külge, et mul oli nädal aega palavik peaaegu 40 kraadi. Sellest peale oleme end truisti gripi vastu vaktsineerinud.

Nüüd on mitu sõpra COVID-iga maas olnud. Mõni kuu aega ja on päris taeva väravast tagasi tulnud. Mina usun, et vaktsiinid aitavad ja soovitan neid kasutada!

Leave a Reply